17. – 31. 2017 – Výstava umělců z Ateliéru radostné tvorby

Výtvarný Ateliér radostné tvorby (A.R.T.) je určen pro umělce, jejichž chápaní světa a komunikace s okolím jsou jiné, nestandardní. Smyslem A.R.T. je vytvářet pro tyto tvůrce kreativní prostředí, kde panuje svoboda, výtvarná práce je radostí a je prostředím pro tvorbu, kterou lze posuzovat podle přísných uměleckých kritérií.

V současné době v ateliéru pracuje aktivně dvanáct umělců, kteří zde mají možnost tvořit čtyřikrát týdně, jsou jim tu k dispozici výtvarné prostředky i materiál bez jakýchkoliv poplatků.

Ateliér úzce spolupracuje s Akademií výtvarných umění, s níž uspořádal dvě společné výstavy pod názvem „Umění je jen jedno!“

Ateliér je finančně podporován hl. m. Prahou, m. č. Praha 7 a m. č. Praha 5, nadací Umění pro zdraví a v poslední době je výraznou pomocí podpora Nadačního fondu AVAST. Nedílnou součástí financování je prodej a pronájem obrazů, ze zisku dostávají 40 % samotní umělci.

Výstavu umělců z Ateliéru radostné tvorby lze navštívit v ambitu kláštera Panny Marie Sněžné díky laskavosti bratří františkánů od 17. do 31. října. Ateliér můžete podpořit zakoupením některého obrazu. Uděláte radost sobě i tvůrcům. Vernisáž výstavy bude v úterý 17. října v podvečer.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.